MARKALAR

Exelans Textra

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Su bazlı, saf akrilik reçine esaslı, esnek, orta tekstür görünümlü, dış cephe boyasıdır. 3 mm'ye kadar çatlak köprüleme özelliğine sahip, dış cephe için dekoratif ve koruma amaçlı tekstür yapıda boyadır. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini önleyerek uzun süreli kullanıma olanak verir. Yüksek alkali direncine sahip olması nedeni ile rutubetli hava koşullarına, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Her mevsim uygulanabilir.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

İlk kez uygulanacağı yüzeylerde kirli veya gevşek dokular, eski boyalı yüzeylerde de kabaran ve tozuyan kısımlar temizlenerek Exelans Astar ile astarlanmalıdır. Astar uygulamasından sonra, yüzey hazırlığı yapılırken %10-15 su ile inceltilmiş Exelans Textra’nın rulo ile uygulanması önerilir. Alt kat olarak inceltilmiş Exelans Textra uygulaması üzerine inceltilmemiş Exelans Textra son kat boya olarak tek kat uygulanır. Kireci fazla olan ham sıvalı yüzeylerin, astar ve boya tatbikatı yapılmadan önce 1 kısım sirke ile 1 kısım su karıştırılarak yüzeyin yıkanması tavsiye edilir. Çatlaklar Exelans Macun ile doldurulmalıdır. 5°C altında uygulama yapılmamalıdır.


İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır.


Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Tek katta 1-1,50 m²/kg - 0,80-1,20 m²/L


Kuruma Süresi

20°C sıcaklıkta, %50 bağıl nem oranında; yüzey kurumasını 4 saatte tamamlar, 24 saatte sertleşir. Kuruma süreleri; film kalınlığına, havalandırmaya, yüzeye, boyanın geçirdiği işlemlere göre değişiklik gösterebilir.


Önerilen Uygulama Aparatları

Mercan Rulo ile uygulanır.


Ambalaj

20 kg (16 L)

Ürün Adı : Exelans Textra