MARKALAR

POLİSAN / İnşaat Grubu / Özel Amaçlı Ürün / Poliroad Yol Çizgi Boyası Su Bazlı

Poliroad Yol Çizgi Boyası Su Bazlı

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Akrilik emülsiyon esaslı su bazlı yol çizgi boyasıdır. Yol üzerinde gerekli olan her türlü trafik çizgi ve işaretlemelerinde kullanılan mat, su bazlı trafik yol çizgi boyasıdır. Yüksek nemde, düşük sıcaklıkta ve hava sirkülasyonunun az olduğu yerlerde bile iyi kuruma özelliğine sahiptir. Aşınmaya karşı dirençlidir. İyi örtücülük sağlayan, çevre dostu, solvent bazlı boyalara göre kullanımı daha kolay, çalışma şartlarında daha güvenli, uygulama sonrası su ile kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir. Eski asfalt ve beton yüzeylere yapışması ve kir tutmama özelliği solvent bazlı boyalara göre daha iyidir.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Uygulanacak yüzeylerde aşınan veya tozuyan kısımlar temizlenmeli tozlarından arındırılmalı, yüzeyler kuru olmalıdır. Rulo uygulamaları iki kat şeklinde yapılmalıdır. İstenilen performansın alınabilmesi için belirtilen sarfiyat miktarlarının yüzeye uygulanmasına dikkat edilmelidir.


İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır. %5-10 arasında gerektiğinde su ile inceltilebilir.


Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Uygulama yapılacak yüzeyin durumuna bağlı olarak tek katta yaklaşık 625±25 mikron yaş film kalınlığı bırakacak şekilde 600 gr/m²


Kuruma Süresi

20°C'de dokunma kurumasını 20-30 dakikada, toz tutma kuruması 1 saatte, sert kurumasını 3-4 saatte tamamlar.


Önerilen Uygulama Aparatları

Havalı ve havasız sprey, rulo ve fırça.


Ambalaj

2,5 L - 25 kg.

Ürün Adı : Poliroad Yol Çizgi Boyası Su Bazlı