MARKALAR

POLİSAN / İnşaat Grubu / Özel Amaçlı Ürün / Titanium Anti Aging Universal Emprenye

Titanium Anti Aging Universal Emprenye

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Solvent bazlı, termoplastik reçine esaslı, şeffaf ve renkli emprenye malzemesidir. Yeni ve eski bütün ahşaplarda, tuğla, taş, paladyen, traverten, mermer, beton, hamsıva, mat seramik üzerine rahatlıkla uygulanabilen ve uygulandığı yüzeylerde malzemenin içine penetre olup emprenye görevi yapan, hızlı kuruyan solvent bazlı bir malzemedir.

Eski ahşap yüzeylerde zımpara, temizlik işlemi gerektirmez, bu tip yüzeylerde yapılan tatbikatlarda ahşabı yeni ve canlı gösterir. Güneş ışınlarına karşı koruyucu olup, zaman içerisinde pullanıp dökülme yapmaz.

Kuruduktan sonra, toz tutmama özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde yüzeydeki tozlar yıkamak veya silmek suretiyle ortamdan çok rahat uzaklaştırılır. Ahşap teknelerin su üstünde kalan kısımlarında tuzlu su ve güneşin tahribatına karşı çok dayanıklıdır.

Bünyesinde bulunan özel kimyasallar ile zararlı mantar, küf ve tahta kurtlarına karşı ahşabı korur. Renkli olması özellikle çok eski ahşap yüzeylerde tek kat ile yeni ahşap görüntüsü elde edilmesini sağlar. İlk katlarda ipek mat görüntüsü veren ürün, koruyuculuk için atılan katlar çoğaldıkça parlak görüntü verir. Zemin yüzeyler üzerine rahatlıkla uygulanabilir.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Tüm yatay ve düşey yüzeylerde uygulanabilir. Katlar arası en az 10-15 dakika beklenerek uygulama yapılmalıdır. Daldırma metodu ile uygulama yapılacak ise ahşap üzerindeki kesme ve delme işlemlerinin yapılmış olması gerekmektedir. Daldırma işlemi ahşabın emiciliğine bağlı olarak 3-6 dakika arasında olmalıdır.


İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır.


Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Uygulama ve yüzeyin emiciliğine göre değişir.


Kuruma Süresi

20°C'de kurumasını 20-30 dakikada tamamlar.


Önerilen Uygulama Aparatları

Sünger, sünger rulo, rulo ve fırça.


Ambalaj

0,75 L - 2,5 L - 15 L

Ürün Adı : Titanium Anti Aging Universal Emprenye