MARKALAR

POLİSAN / İnşaat Grubu / Dış Cephe / Exelans Turbo Yarı Mat

Exelans Turbo Yarı Mat

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Su bazlı, % 100 saf akrilik bağlayıcı esaslı, mükemmel kapatıcılık veren, yarı mat, düşük kirlenme eğilimli ve uzun ömürlü dış cephe boyasıdır. Yüzeyde kendiliğinden kolayca yayılma özelliğiyle sürüm rahatlığı ve uygulama kolaylığı açısından benzersiz konfor yaratır. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini önleyerek uzun süreli kullanıma olanak verir. Yüksek alkali direncine sahip olması nedeni ile rutubetli hava koşullarına, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Her mevsim uygulanabilir. Çok nemli ortamlarda oluşabilecek küf, mantar ve yosuna karşı yüzeyleri korur. Güneş ışınlarının boya filmini deforme etmesini ve renk değiştirmesini önleyerek uzun süreli kullanıma olanak verir.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Tüm yüzeyler toz, yağ ve kimyasal maddelerden arındırılmalıdır. İlk kez uygulanacağı yüzeylerde kirli veya gevşek dokular, eski boyalı yüzeylerde de kabarmış veya tozlu kısımlar temizlenerek Exelans Astar ile astarlanmalıdır. Kireçi fazla olan ham sıvalı yüzeylerin, astar ve boya tatbikatı yapılmadan önce 1 kısım sirke ile 1 kısım su karıştırılarak yüzeyin yıkanması tavsiye edilir. Çatlaklar Exelans Macun ile doldurulmalıdır. Yüzeyler kürlenme süresini tamamlamış olmalıdır. 2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında 3-4 saat beklenmelidir.


İnceltme / Karışım Oranı

Gerekirse % 5 su ile inceltilerek kullanılabilir.


Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Tek katta yaklaşık 12-14 m²/L.


Kuruma Süresi

20°C'de yüzey kurumasını 3-4 saatte tamamlar, 24 saatte sertleşir. Kuruma süreleri; film kalınlığına, havalandırmaya, yüzeye, boyanın geçirdiği işlemlere göre değişiklik gösterebilir.


Önerilen Uygulama Aparatları

Rulo ve fıça ile uygulanır.


Ambalaj

2,5 L - 15 L

Ürün Adı : Exelans Turbo Yarı Mat