MARKALAR

POLİSAN / İnşaat Grubu / Dış Cephe / Exelans Turbo Flex C1

Exelans Turbo Flex C1

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

100% saf akrilik reçine esaslı, nano silika ile zenginleştirilmiş organik-inorganik hibrid yapılı, sahip olduğu yüksek elastikiyet ile mikro çatlakların oluşmasını engelleyen, karbondioksit geçirimini durdurarak bina ömrünü uzatan; otopark, köprü, metro gibi korozyona açık zor alanlarda uygulanması önerilen, UV dayanımı, su direnci, leke tutma direnci yüksek üstün performanslı bir dış cephe boyasıdır. Özel hibrid yapısı sayesinde boya filmi yüzey ile paralel esneme sağlar, bariyer oluşturarak CO2, Cl gibi zararlı gazların yapının içine penetre olmasını önler. Bu sayede mikro çatlakların oluşması engellenerek yapı içerisindeki korozyon oluşumunun önüne geçilecek, yapının uzun yıllar dayanaklı kalması sağlanacaktır. Ayrıca bu özel yapı güneş ışınlarının boya filmini deformasyonu ve renk değiştirmesini önleyerek, uzun süreli kullanıma olanak verir. Yüksek alkali direncine sahip olması nedeni ile rutubetli hava koşullarına, neme ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Her mevsim uygulanabilir.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Tüm yüzeyler temiz ve kuru olmalı, toz, yağ ve kimyasal maddelerden arındırılmalıdır. Kireci fazla olan ham sıvalı yüzeylerin, astar ve boya tatbikatı yapılmadan önce 1 kısım sirke ile 1 kısım su karıştırılarak yüzeyin yıkanması tavsiye edilir. Çatlaklar Exelans Macun ile doldurulmalıdır. İlk kez uygulanacağı yüzeylerde kirli veya gevşek dokular, eski boyalı yüzeylerde de kabaran ve tozuyan kısımlar temizlenir. Exelans Astar ile astar uygulaması yapılır. Astar uygulamasından sonra çift kat uygulama 200 mikron kuru film bırakacak şekilde mercan rulo ile kalın soft tex yapı bırakacak şekilde yapılmalıdır.


İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır. İnceltmeden kullanılır.


Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Tek katta 1,5 - 2,5 m²/L


Kuruma Süresi

20°C sıcaklıkta, %50 bağıl nem oranında yüzey kurumasını 4 saatte tamamlar, 24 saatte sertleşir. Kuruma süreleri; film kalınlığına, havalandırmaya, yüzeye, boyanın geçirdiği işlemlere göre değişiklik gösterebilir.


Önerilen Uygulama Aparatları

Rulo ile uygulanır.


Ambalaj

15 L

Ürün Adı : Exelans Turbo Flex C1