MARKALAR

BİANCA / İnşaat ve Sanayi Boyaları / Artistico – Marmorino (Mermer Doku)

Artistico – Marmorino (Mermer Doku)

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Su bazlı mermer efekt görünümlü, yarı parlak, dekoratif ve estetik son kat iç cephe kaplama malzemesidir.

  •  

UYGULANACAK YÜZEYLER
Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, cam tekstili ve duvar kâğıdı gibi iç yüzeylere uygulanabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk: 1,65±0,02 g/ml

UYGULAMA
Uygulama yapılacak yüzeylerin düzgün, sağlam, nemsiz ve kendini taşıyabilen yüzeyler olması gerekmektedir. Eski boyalı, cam tekstili, duvar kâğıdı yapılmış yüzeylerdeki kaplamalar mümkünse sökülmeli ve Bianca İç Cephe Macunu ile düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Macunlu yüzey zımparalandıktan sonra, üzerine Bianca Vals Saten Astar uygulaması yapılarak yüzey hazırlama işlemi tamamlanmalıdır. Zemin hazırlığı için zayıf ve tozuma karakterinden dolayı kesinlikle saten alçı kullanılmamalıdır.
Zemin hazırlıkları tamamlanmış yüzeye, mala ile macun kıvamındaki Bianca Artistico Marmorino inceltilmeden, ilk kat yayılarak uygulanmalıdır. Yüzey henüz kurumadan mala yardımı ile ikinci kez uygulama yapılır. Yüzey her iki yandan, dıştan içe doğru dairesel hareketler ile pürüzsüz hale getirilir. Yüzey kuruduktan sonra üçüncü kat spatula ile yama deseni şeklinde uygulanmalıdır. Uygulamanın hemen ardından, ürün henüz kurumadan mala ile parlatma işlemine başlanır. Yüzeye çok baskı uygulamadan, dikkatli bir şekilde çalışılmalıdır. Yüzeye fazla baskı uygulandığı takdirde çizilmiş bir görüntü oluşur. Parlatma işlemi tamamlandıktan sonra 24 saat kurumaya bırakılmalıdır.

RENK
Kartela

Ürün Adı : Artistico – Marmorino (Mermer Doku)