MARKALAR

BİANCA / İnşaat ve Sanayi Boyaları / Artistico – Verluto (Kadifemsi Doku)

Artistico – Verluto (Kadifemsi Doku)

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, kadife desenli,  ışığa göre ton ve renk değişebilen dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

  •  

UYGULANACAK YÜZEYLER
Zemin hazırlığı yapılmış tüm eski boyalı yüzeyler, beton, alçı, kara sıva, betopan, cam tekstili ve duvar kâğıdı gibi iç yüzeylere uygulanabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Yoğunluk: 1,17 ± 0,02 (gr / cm³)

UYGULAMA
Uygulama yapılacak yüzeylerin düzgün, sağlam, nemsiz ve kendini taşıyabilen yüzeyler olması gerekmektedir. Eski boyalı, cam tekstili, duvar kâğıdı yapılmış yüzeylerdeki kaplamalar mümkünse sökülmeli ve Bianca İç Cephe Macunu ile düzgün ve pürüzsüz bir yüzey elde edilmelidir. Macunlu yüzey zımparalandıktan sonra, üzerine Bianca Vals Saten Astar uygulaması yapılarak yüzey hazırlama işlemi tamamlandıktan sonra Bianca Artistico Verluto inceltilmeden rulo yardımı ile yüzeye uygulanır mala ile yüzeye desen verilir. İlk kat uygulama kuruduktan sonra ikinci kat, dekoratif mala ya da rulo yardımı ile yüzeyde ince bir tabaka oluşturacak şekilde uygulanır. Uygulamanın ardından yüzeyin kuruması beklenmeden özel mala yardımı ile yüzeye dairesel hareketlerle desen verilir. Eklerin oluşmaması için uygulama işlemi iyi planlanarak kesintisiz yapılmalıdır.
Zemin hazırlığı için zayıf ve tozuma karakterinden dolayı kesinlikle SATEN alçı kullanılmamalıdır.
Boya kullanılmadan önce tamamen homojen hale gelinceye kadar karıştırılmalıdır.
+10°C ile +30°C’ler arasında uygulama yapılmalıdır. Çok parlak ve camsı yüzeylerde uygulama yapmadan önce yüzey zımparalanarak, daha iyi yapışmanın sağlanacağı sağlam bir yüzey oluşturulmalıdır.

RENK
Kartela

Ürün Adı : Artistico – Verluto (Kadifemsi Doku)