MARKALAR

Dyonem

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Özellikle boya filmi üzerinde nem (yoğuşma) oluşturan banyo, mutfak gibi rutubetli mekanlarda bu problemin önlenmesi amacıyla tasarlanmış, ayrıca sıcak yüzeyi ve kadife dokusu ile bebek odalarında ve her türlü iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabilen akrilik kopolimer esaslı bir boyadır.

Dolum

2,5 LT / 15 LT

Özellikler

Fizikotermal etki, boya içerisinde bulunan izole edici özelliğe sahip mikro cam parçacıklarla sağlanmaktadır. DYONEM, mikro cam bilyeler sayesinde, sürüldüğü yüzeylerde çift cam sisteminde çalışarak (cam/hava/ cam) izole edici bir film oluşturur. DYONEM diğer boyalara göre 3.5 kat daha düşük ısı geçirgenlik katsayısına sahiptir. Mikro cam bilyeler ve düşük ısı geçirgenliği sayesinde boya filmi üzerinde su buharının yoğuşmasını engeller ve ısı kaybını önlemeye yardımcı olur. İçerdiği mikro cam bilyeler sayesinde diğer boyalara göre uygulandığı yüzey daha sıcak olmakta böylece izolasyona katkı sağlamaktadır.

Dekoratif etkisiyle mat desenli bir görünüm ve sıcak bir yüzey sağlar.

Termal ve izolasyon etkilerinin, yoğuşma ve teneffüs etme özelliklerinin yanı sıra insan sağlığına ve çevreye dosttur. Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir, çatlama dökülme yapmaz. Uygulandığı alanlara desenli mat bir görünüm ve sıcak bir yüzey sağlar. Her mevsim kolaylıkla uygulanır ve çabuk kurur, mutfak banyo ve bebek odalarının vazgeçilmez boyasıdır. 
 

Uygulama Açıklaması

Yeni boyanacak yüzeylerde uygulama: Dyorit Macun ile düzgünleştirilmiş yüzeylere Dyobinder uygulanır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır”. Astar uygulamasından 2 saat sonra su ile hacmen %10 inceltilmiş  DYONEM rulo ile 2 kat veya yoğuşmayı önleme etkisini artırmak için 3 kat uygulanır. Düzgün uygulama yapabilmek için tek yönde tarama yapılmalı, fazla taramadan kaçınılmalıdır. Katlar arası en az 6 saat beklenmesi önerilir.

Eski boyalı yüzeylere uygulama: DYONEM ile boyanacak yüzeyler her türlü kir, yağ, gevşek ve kabarmış dokulardan arındırılmalıdır. Küf ve bakteri önleyici solüsyon ile temizlenmelidir. DYORİT veya saten alçı gibi çok emici yüzeyler üzerine uygulanmış eski plastik boyalı yüzeylere macun tamiri yapılmasının ardından Dyobinder uygulanarak (“Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır”) yukarıda belirtildiği şekilde  DYONEM tatbik edilir. Eski sentetik boyalı yüzeylerde ise; yüzey iyice zımparalanıp, zımpara tozları yüzeyden uzaklaştırıldıktan sonra hacmen %10 inceltilen DYONEM 2 veya 3 kat (yoğuşmayı önleme etkisini artırmak için) olarak rulo ile uygulanır.
 

Ne Kadar Alan Boyar?

2 katta yüzeye bağlı olarak 1 L ile 3-3,5 m2, 1 kg ile 3-3,5 m2  alan boyanır.
3 katta(Yoğuşmayı önleme etkisini artırmak için) yüzeye bağlı olarak 1 L ile 2,5-3 m² alan boyanabilir.

Ürün Adı : Dyonem