MARKALAR

POLİSAN / Deniz Grubu / Macun / Epoksi Light Macun

Epoksi Light Macun

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Çift komponentli, çökme yapmayan, yüksek dayanım ve yapışma gücüne sahip solventsiz epoksi esaslı bir dolgu macunudur. Suya ve kimyasallara karşı dirençlidir. Ahşap, çelik, CTP ve alüminyum deniz araçlarında yüzey düzeltmelerde kullanılan, geniş alanlarda kalın dolgu yapmaya uygun, özgül ağırlığının düşük olması nedeni ile kalın uygulamalarda uygulandığı yüzeye ek yük bindirmeyen, dikey yüzeylerde akma ve sarkma yapmayan, kolay zımpara özelliğine sahip hafif macundur.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Epoksi Light Macun temizlenmiş, yağdan arındırılmış ve 60-80 numara zımpara kağıdı ile zımparalanmış macunların veya epoksi astarların üzerine uygulanır. Epoksi Light Macun uygulanmış yüzey üzerine uygun son kat veya ara kat tatbik edilmeden önce mutlaka zımparalanmalıdır. Derin çatlak ve çukurlar ince katlar halinde uygulanarak doldurulur. 1 kısım epoksi light macun ve 1 kısım Epoksi Light Macun Sertleştiricisi karıştırılır 5 -10 dakika beklenir, spatula veya mastar yardımı ile uygulanır.


İnceltme / Karışım Oranı

Ağırlıkça 1 kısım Epoksi Light Macun + 1 kısım Epoksi Macun Light Sertleştiricisi. İnceltmeden kullanılmalıdır.


Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Karışım tüketimi(kg/m²)=0,3 kg/m². Uygulama kalınlığı (2-3 mm). Pratik kaplama alanı yüzey pürüzlülüğü ve sıçrantı kayıpları miktarına göre değişkenlik gösterir.


Kuruma Süresi

Kuruma süresi 24 saat. Üzerine kat uygulamak için en az 24 saat beklenmelidir. Mekanik direncine 4-6 günde ulaşır.


Önerilen Uygulama Aparatları

Spatula, macun çeliği, mastar.


Ambalaj

1 L - 3 L - 20 L

Ürün Adı : Epoksi Light Macun