MARKALAR

POLİSAN / Deniz Grubu / Astar / Epoksi Antikorozif Astar

Epoksi Antikorozif Astar

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Çift komponentli reaksiyon kurumalı epoksi reçine esaslı ve poliamid sertleştiricisi ile kürlenen dolgu gücü yüksek, üzerine uygulanacak boyalar için sağlam bir temel oluşturan, iyi yapışma özelliğine sahip çinko fosfat katkılı epoksi antikorozif koruyucu astardır. Su, deniz suyu, kimyasallar ve aşınmaya maruz kalan her türlü ahşap, metal ve mineral yüzeyin astarlanmasında ve yüksek korozyon dayanımı istenen alanlarda antikorozif astar olarak kullanılır. Sac, galvaniz ve alüminyum yüzeyler üzerine mükemmel yapışır. Genel sanayi, makine üreticileri, metal korunumu ve marin uygulamalarında performansı çok iyidir.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Uygulama yapılacak yüzeyler aderansı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler ideal yöntem olan en az Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde Epoksi Antikorozif Astar ile astarlanmalıdır. 7 kısım Epoksi Astar ve 1 kısım Epoksi Astar Sertleştiricisi karıştırılır 10-15 dakika beklenir. Uygulanacak yüzey ve ortam sıcaklığına bağlı olarak Epoksi Tiner ile %10-15 oranında inceltilir.


İnceltme / Karışım Oranı

Ağırlıkça 7 kısım Epoksi Antikorozif Astar + 1 kısım Epoksi Antikorozif Astar Sertleştiricisi. İnceltme için %10 -15 Epoksi Tiner kullanılmalıdır.


Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

60 mikron kuru film bırakacak şekilde uygulama yapıldığında 1 kg karışım ile 7-8 m² alan kaplanabilir. Pratik kaplama alanı yüzey pürüzlülüğü ve sıçrantı kayıpları miktarına göre değişkenlik gösterir.


Kuruma Süresi

Kalınlığa bağlı olarak dokunma kuruması 3 - 4 saat. Üzerine kat uygulamak için en az 18 saat beklenmelidir. Mekanik direncine 4-6 günde ulaşır.


Önerilen Uygulama Aparatları

Fırça, rulo, airless, pistole.


Ambalaj

1 kg - 3 kg - 20 kg

Ürün Adı : Epoksi Antikorozif Astar