MARKALAR

Prof W-HP 1K

  • Açıklama
  • Genel Detay
  • Video
  • Pdf

Hibrit Polimer Elastik Su Yalıtımı

Hibrit teknoloji ile geliştirilmiş, tek komponentli UV direnci yüksek, hafif yaya trafiğine açık, yüksek elastikiyete sahip su yalıtım malzemesidir. Kullanıma hazır ve uygulaması kolaydır. Atmosferik şartlara mukavemeti yüksektir.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Betonda ayrışma (segregasyon) var ise bozuk ve gevşek parçalar atılmalı, zayıf parçalar çıkartılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak, oyuk var ise uygun tamir harçları ile tamir edilmelidir. Astar uygulamasında, PROF W-HP ürünü 1’e 1 su ile seyreltilir (1 ölçek PROF W-HP: 2 ölçek Su) ve sert bir fırça ile yüzeye yedirilir. Astar uygulaması yapıldıktan sonra en az 1 saat kurumaya bırakılmalıdır. Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisinde veya kendi ambalajında düşük devirli karıştırıcı ile min. 3 dakika karıştırılmalıdır. İlk kat uygulamalarında maksimum penetrasyon için kuru yüzeylere uygun rulo, fırça veya püskürtme makinası ile uygulanmalıdır. Yaklaşık 4 saat sonra 2. kat uygulamaya geçilmelidir. Maksimum koruma sağlamak için, çok gözenekli yüzeylerde bir kat daha fazla uygulanması gerekli olabilir.


Kullanım Alanları

Teras çatı ve balkonların yalıtımlarında, çatı kaplama yüzeylerinde, beton, sap, ahşap, sıva yüzeylerde, eskiden yapılmış sürme esaslı bitümlü yalıtımların üzerinde, asfalt yüzeylerde, banyo, tuvalet, mutfak gibi ıslak hacimlerde.


Sarfiyat

İşçiliğe, yüzey durumuna bağlı olarak 0,8 - 1 kg/m² (iki kat uygulama için)


Kuruma Süresi

45 - 60 dakika


Önerilen Uygulama Miktarı

Fırça, rulo.


Ambalaj

5-18 kg PP kova

Ürün Adı : Prof W-HP 1K